JNT
Logo_EU
Logo_Daphne
Join_The_Net
Sprachauswahl
eu
at
be
bg
cy
cz
de
dk
ee
es
fi
fr
gb
gr
hu
ie
it
lt
lu
lv
mt
nl
pl
pt
ro
se
si
sk
linie_oben
Publikatsioonid

Judith Lewis Herman. Trauma and recovery. From domestic abuse to political terror (2001, mitmed kordustrükid). Hetkel veel eesti keeles ilmunud ei ole.

See on raamat seoste taastamisest avaliku ja privaatse maailma vahel, indiviidi ja kogukonna vahel, meeste ja naiste vahel. See on raamat ühisjoontest vägistamiseohvrite ja lahinguveteranide vahel, vägivalda kogenud naiste ja poliitvangide vahel, terveid rahvaid oma võimu all hoidvate türannide loodud koonduslaagrites ellujäänute ja omaenda kodus võimutsevate türannide loodud väikeste ja salajaste koonduslaagrite vahel. See on raamat traumahäire äratundmisest, teadvustamisest ja teraapiast.

Lundy Bancroft. Miks ta seda teeb? Kuidas mõtlevad vihased ja kontrollivad mehed (2006)

See raamat on sellest, kuidas paremini mõista iseenda, oma sõprade, klientide, sugulaste ja naabrite lähisuhteid; kuidas märgata varajasi ohumärke; kuidas vägivalda ennetada ja kuidas sellele paarisuhtes piiri panna, kui see on kord alanud; kuidas paarisuhet ohutult lõpetada. Lisaks vastused kahekümne ühele küsimusele, mis autori praktika põhjal vägivalda kogenud naistele kõige sagedamini peamurdmist valmistavad. Raamat pakub infot ka Eesti olude kohta.